cpr certification online
cpr certification onlinecpr certification online
CPR certification onlineCPR certification online

Nieuws DAW

Nieuwjaarsreceptie 2018
Published: januari 07, 2018 Category: Nieuws 100 Jaar
Afgelopen zaterdag, 6 januari is door het bestuur van DAW de jaarlijkse nieuwjaarsreceptie georganiseerd. De bijeenkomst begon om 16.00 uur waar we vervelkomt werden door enthousiaste vrijwilligers die de middag tot een geslaagd feest hebben gemaakt. Voor elke genodigde stond er een heerlijk glas prosecco of glühwein klaar, voor diegene die liever iets anders willen drinken is dit ook mogelijk....
BestuurSplash December
Published: december 24, 2017 Category: DAW Nieuws
Tijdens onze bestuursvergaderingen komen vaak dezelfde onderwerpen voorbij. Maar soms komen er ook goede vragen vanuit de afdelingen op de kwartaalbijeenkomst. Die was op 13 december en er werd gesproken over een lid die speciale aandacht nodig heeft tijdens de training. DAW is er voor iedereen en dus ook voor leden die niet zonder begeleiding kunnen sporten. Wel moeten we zorgen voor een...
2018: Het jaar van DAW
Published: december 21, 2017 Category: Nieuws 100 Jaar
Zoals je weet wordt DAW in 2018 100 jaar. Uiteraard gaan we dit bijzondere jubileum groots vieren. We zijn dan ook al druk bezig met de voorbereidingen. Tussen de lopende DAW zaken door zijn een paar bestuursleden bezig om vorm te geven aan een super jubileumjaar, waarbij we willen zorgen dat het voor iedereen leuk gaat worden. Gelukkig hoeven wij dat niet alleen te doen, we hebben een aantal...
Gezocht redactieleden communicatiecommissie
Published: december 07, 2017 Category: DAW Nieuws
Helaas gaan Marlies en Isa allebei stoppen als redactielid van de communicatie commissie. Daarom zijn we hard op zoek naar nieuwe vrijwilligers die het leuk vinden om artikelen te schrijven, foto's te plaatsen op social media en adressen bij te houden. Het is een interessante functie als je b.v. communicatie studeert, je doet dan meteen goede werkervaring op. Of als je juist al heel ervaren bent en...
70 jaar uitwisseling DAW-Bath Dolphin
Published: december 02, 2017 Category: Nieuws 100 Jaar
Alweer enig tijd geleden heeft DAW de Engelse club Bath Dolphin uitgenodigd om in het paasweekend van 30 maart t/m 3 april 2018 over te komen voor een uitwisseling met onze club. Het antwoord op deze vraag werd met een duidelijk “JA” beantwoord. Dit betekent dat volgend jaar een delegatie van de Bath Dolpin overkomt om weer te mogen genieten van onze stad en onze zwemvereniging. De uitwisseling...
Meedoen aan een geweldige actie!
Published: november 26, 2017 Category: Nieuws 100 Jaar
In het weekend van 18 tot 21 augustus 2018 gaat Maarten van der Weijden de 11 stedentocht ZWEMMEN! Dit is voor hem een enorme uitdaging. Mocht je het niet weten, Maarten is oud DAW lid EN Olympisch Kampioen op de 10 kilometer Open Water zwemmen. Maarten kan bij zijn zwemtocht veel hulp en steun gebruiken. Wij van DAW willen hem die hulp gaan bieden. In het jubileum jaar is het natuurlijk...

2018: Het jaar van DAW

Zoals je weet wordt DAW in 2018 100 jaar. Uiteraard gaan we dit bijzondere jubileum groots vieren. We zijn dan ook al druk bezig met de voorbereidingen. Tussen de lopende DAW zaken door zijn een paar bestuursleden bezig om vorm te geven aan een super jubileumjaar, waarbij we willen zorgen dat het voor iedereen leuk gaat worden. Gelukkig hoeven wij dat niet alleen te doen, we hebben een aantal werkgroepen die druk bezig zijn om de verschillende onderdelen te organiseren.

Hieronder een samenvatting van wat je kunt verwachten in 2018:

 • Op 1 januari organiseert onze jeugdcommissie weer de Nieuwjaarsduik. Vanaf het clubhuis gaan we met een door bouwbedrijf K. Dekker bouw & infra BV gesponsorde bus naar Egmond voor een stoer momentje in de zee. Verdere informatie is te vinden op de website. Vergeet niet om je snel op te geven via: Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken. (klopt dit???)
 • 6 januari is om 16:00 uur de Nieuwjaarsreceptie van DAW.
  Zaterdag 27 en zondag 28 januari ben je welkom om de nationale Synchroonzwemtoppers te zien in onze eigen Synchroonzwem Arena de Hoornse Vaart. Samen met de KNZB organiseert DAW het NK Synchroonzwemmen, met de DAW deelnemers: Steffi Schijf, Eva Visser, Daphne Schouten, Liza de Bruijn, Wieteke Elzinga en Ilona Hogerheyde.
 • Onze zusterstad komt naar Alkmaar van 29 maart t/m 3 april naar Alkmaar. We vieren dan naast ons 100 jarig bestaan, ook dat de uitwisseling met Bath Dolphins al 70 jaar oud is. We kunnen nog gastgezinnen gebruiken, op de DAW website staat hier meer info over.
 • De waterpolo afdeling is bezig om een toernooi te organiseren, welke op 2 juni zal plaatsvinden.
 • Trimzwemmen gaat op 14 juli een feestje vieren, details volgen nog.
 • Van 31 augustus t/m 2 september zal het jubileumweekend plaatsvinden. Verderop vertellen we hier meer over.
 • De Masters afdeling is bezig met de organisatie van een heuse nachtmarathon, welke in het weekend van 15 september gehouden zal worden
 • Op 6 en7 oktober volgt een zwemtoernooi.
 • Swim & Fun en de SuperSpetters zullen meerdere (kleine) activiteiten houden voor deze groep jonge zwemmers en zwemsters.

 

Het jubileumweekend:
Het jubileumweekend is in het weekend dat het dichtste bij de echte verjaardag ligt. Vrijdagavond 31 augustus starten we met een sportief evenement, waaraan alle sporters van DAW kunnen deelnemen. Zaterdagochtend 1 september is er een sport en spelcircuit voor de jongere leden (lagere school). Daarna gaan we iets bijzonders doen, namelijk een WERELDRECORDPOGING WATERTRAPPELEN. Het huidige record staat op 469 mensen die in 1 bad tegelijk 60 seconden watertrappelen. 's Middags is er een sport en spelcircuit voor de oudere leden (middelbare school en ouder). 's Avonds is de receptie, reünie en feestavond, dus noteer deze datum alvast in je agenda: 1 SEPTEMBER 2018! Op zondag gaan we het 50 meter bad eens op een andere manier gebruiken dat wat we normaal doen. Op zondagavond zullen we het weekend afsluiten met de ondertussen traditionele barbecue, waar ook Club van Honderd leden welkom zijn.
Alle evenementen vinden plaats in "ons" 50 meter bad, of in en rond het clubhuis (ook wel de "huiskamer van DAW"). Naast ons clubhuis zal een tent komen, zodat er voldoende plek is voor iedereen.

Werkgroep
Daarnaast is er een werkgroep bezig om voor de receptie en reünie de adreslijst compleet te maken. We hebben ondertussen een indrukwekkende lijst van 1600 leden en oud leden. Mocht je het leuk vinden om hier een bijdrage aan te leveren, door de lijst te helpen verbeteren, laat dit dan even weten via Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken.
Ook komt er een jubileumboek, waarin de historie van 100 jaar DAW komt. Hier is een groepje enthousiaste DAWers mee bezig. Als je leuke anekdotes of mooie foto's hebt, laat het even weten. Ook dit kan het handigste via Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken., dan zorgen wij dat er contact met je wordt opgenomen.

Hulp is welkom
Voor alle evenementen geldt: als je wilt helpen, graag! De organisaties worden getrokken door vrijwilligers binnen de club, die vaak al meerdere dingen doen. Wil je weten waarbij je kan helpen? Stuur dan een mail naar: Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken.

Blijf op de hoogte!
Als laatste nog een tip: blijf de DAW website en FaceBook pagina volgen voor het laatste nieuws rond het jubileum!

31 dec 2017 16:41

Zaterdag 9 december stond de Interregio Age I Figuren op het programma. De DAW'ers moesten daarvoor helemaal [ ... ]

SynchroonzwemmenLees meer...
24 dec 2017 14:50

Tijdens onze bestuursvergaderingen komen vaak dezelfde onderwerpen voorbij. Maar soms komen er ook [ ... ]

DAW NieuwsLees meer...
07 dec 2017 16:20

Helaas gaan Marlies en Isa allebei stoppen als redactielid van de communicatie commissie. Daarom zijn [ ... ]

DAW NieuwsLees meer...
27 nov 2017 09:03

Zaterdag 25 november was een koude dag, dus geen betere dag om een aantal uren in een warm zwembad door [ ... ]

SynchroonzwemmenLees meer...
31 dec 2017 16:41

Zaterdag 9 december stond de Interregio Age I Figuren op het programma. De DAW'ers moesten daarvoor helemaal [ ... ]

SynchroonzwemmenLees meer...
27 nov 2017 09:03

Zaterdag 25 november was een koude dag, dus geen betere dag om een aantal uren in een warm zwembad door [ ... ]

SynchroonzwemmenLees meer...
27 nov 2017 08:59

Zondag 19 november werd in Haarlem de 'miniregio figuren' gehouden. Voor sommige meiden was dit hun [ ... ]

SynchroonzwemmenLees meer...
26 nov 2017 15:17

Op 19 december werd in in de Hoornse Vaart een 100X100 georganiseerd. Een aantal masters gingen de uitdaging [ ... ]

MastersLees meer...

100 jaar DAW

UP TOGGLE DOWN

1918 Oprichting DAW op 30 augustus

Welkom bij DAW, een club met Historie en al een eeuw actief in het water!

1919 Goedkeuring door Hare Majesteit

Op 21-augustus 1919 verleent koningin Wilhelmina haar goedkeuring aan de oprichting van DAW

1918 Aanleiding voor de oprichting van De Alkmaarse Waterratten

...’De aanleiding tot de oprichting van onze club was een tocht naar Hoorn in Augustus 1918, waar de vereeniging “Het Hoornsche Hop” zwemwed- strijden organiseerde in de Zuiderzee, waar we graag voor het eerst onze krachten eens met anderen wilden meten. Met een clubje van 6 begaven we ons op de ets naar Hoorn, waar alle deelnemers samenkwamen in...

1934 Sluiting van het kanaalzwembad

Het kanaalzwembad aan het Zeglis, ontworpen door gemeentearchitect W.F. du Croix, werd in 1881 ge- opend. De kosten van het bad be- droegen 9.000 gulden. In 1934 werd het kanaalzwembad gesloten. In dat zelfde jaar werd het Zomerbad geopend. Het jaar daarna werd op het oude ziekenhuisterrein, de overdekte bad- en zweminrichting gebouwd.  

1935 Zwemmen in elk jaargetijde

 Wilt ge ten volle pro teeren van de voordeelen van de edele Zwemsport voor Uw lichaam, dan dient ge het geheele jaar door geregeld te Zwemmen. In de fraaie “Alkmaarsche Overdekte Bad- en Zweminrich- ting” kunt ge ‘s Winters en Zomers genieten van heerlijk water, kristalhelder met constante tempe- ratuur. U gevoelt zich steeds behaaglijk in de...

1935 Het eerste clubblad

verschijnen van ‘D.A.W. - Start-Klaar’, het eerste clubblad van D.A.W.

1937: Dames DAW 1

voor: Pesie, Hoed, de Carpentier en van Beek, achter: van Doorn, Oostwouder en v.d. Berg foto: verenigingsarchief

1939 Heren DAW-1

Dick Imhülsen, Henk Mei- man, Klaas van de Pol, Herman de Wandeler, Puck Ooyevaar, Jan van Bennekom en keeper Dolf Imhülsen foto: verenigingsarchief

1941 Balbehandeling

De polospelers worden verzocht bij de training de bal wat te ontzien. Er zijn momenteel geen ballen meer te krijgen. Wij hebben 1 nieuwe en 1 bespeelbare oude bal; de nieuwe vertoont al enige sporen van ruwe behandeling en de oude is ieder ogenblik kapot. Dus nogmaals doe tijdens de training wat kalm aan, gedurende een wedstrijd is het natuurlijk wat...

1941 Schrijven van het bestuur van D.A.W. aan de leden

...’Tenslotte wil het bestuur de leden er uitdrukkelijk op wijzen, dat het trainingsuur geen gelegenheid is om over geloof en politiek te spreken. Daarvoor is die tijd te kostbaar en overigens is zulks in strijd met elke sporteer!’... Citaat uit een schrijven van het bestuur van D.A.W. aan de leden, september 1941

1942: Dames DAW in het Zomerbad

1942: Dames DAW in het Zomerbad: v.l.n.r.: Eli v.d. Berg, Tiny Huiberts, Jo Ooijevaar-Oostwouder, Truus de Rover, Grada Jekel. Achter: Coba Rieu en Feen Selhorst, keepster, de ‘leeuwin van Schoorldam’ foto: verenigingsarchief

1943 DAW altijd competitief

Bij verschillende afdelingen van DAW zijn het hele jaar door wedstrijden. Maar ook voor de recreatief zwemmers is het soms leuk om competatief bezig te zijn. Daarom zullen er tijdens de jubileumweken in 2018 allerlei evenementen met wedstrijd element georganiseerd worden. Om je te meten met anderen en te kijken hoe snel kje bent. 

1951 Oprichting Vereniging Vliegende Vissen

De vereniging Vliegende Vissen wordt opgericht in 1951

1951 Zwemkleding

‘Nu we binnenkort met onze ploeg naar nationale wedstrijden gaan, wil ik nog eens nadrukkelijk de aandacht vestigen op de voorgeschreven zwemkleding. Deze behoort donker gekleurd te zijn. De meisjes liefst een speciaal wedstrijdbadpak (dat veel goedkoper is dan een wollen!) en de jongens een broekje, geen slipje. Jongens en meisjes behoren onder...

1951 Brief van DAW naar Katholieke Zwemvereniging Alkmaar en Omstreken

...’Ik begrijp volkomen, dat u geen vereniging opricht, omdat er bij ons ontoelaatbare dingen zouden gebeuren, omdat dit nu eenmaal niet zo is. Hetgeen ik had moeten schrijven was dat dhr. M. de nadruk legde op het feit, dat de R. Katholieken principieel tegen gemengd zwemmen zijn, wat juist bij DAW steeds plaatsvindt en, volgens dhr. M. zonder...

Dames DAW kunstzwemmen

1953: Dames DAW kunstzwemmen, boven v.l.n.r.: Jetty Piersma en Greetje Cloeck, onder v.l.n.r.: Will de Groot en Hetty Drost Foto: archief A.B.P. Strubbe

1954 DAW naar Madrid!

15 mei 1954: DAW naar Madrid! Canadaplein: v.l.n.r. staand: Hans v.d. Horst, Klaas van de Pol, Wim de Vreng. Zittend: Bertus van Straaten, Ab Blankenvoort, André Slikker, Taco Riet, Ad Boxem en Hans de Jong

1955 Het ‘Vliegend Blaadje’

 Het ‘Vliegend Blaadje’ wordt uitgegeven:...‘onder bescherming van de Zalige Martinus de Porres O.P. Deze Zalige is door de Paus uitgeroepen tot patroon der Sociale Rechtvaardigheid. De beweegreden hiertoe was wel de instandhouding en bloei van het Vliegend Blaadje. Bij het innen van de advertenties hebben we van Hem een morele steun ontvangen. Wij...

1955 Dames Vliegende Vissen in het Zuiderparkbad Den Haag

1955: Dames Vliegende Vissen in het Zuiderparkbad Den Haag: v.l.n.r.: Gerrie Pronk, Anneke de Vreede, Annemarie Roetink, Bella Terpstra, Truke de Munck, Nel Pronk, Hasja Kops en Anneke Rietveld Foto: verenigingsarchief

1960 Gekostumeerd zwemmen

Gekostumeerd zwemmen bij Vliegende Vissen in de Over- dekte met o.a.: Corry Klitsie, Jos Bakkum, Frans Nijpels, Marian Eeken, Jan de Vreede, Hasja Kops, Leo Bellekom, Wim Zeijl- mans, Cor Mooij, Bella Terpstra en Annemarie Roetink foto: verenigingsarchief

1961 Ad Boxem toernooi

eerste nationale zwemwedstrijd om de Ad Boxem Trofeeën in de Overdekte

1964 Dames Estafette

Te zien o.a.: Marjan Ha- mers, Meike Hanraads (Vliegende Vissen), Nicoline van de Pol en Liesje Schouten (DAW) foto: verenigingsarchief

1965 Waterpolo Heren 1

v.l.n.r. achter: Bob van Bekkum, Henk den Haan, Kees Witte, Hans van Bekkum, de heer Adams, v.l.n.r. voor: Joep Witte, Martin Zwaan, Jan Nachtegaal en Auke Sikma foto: verenigingsarchief

1965 trainingsperikelen zijn van alle tijden

...’Sinds enige weken is de training weer opgang gekomen. Vele jaren heb ik de wedstrijdploeg van DAW ook getraind en met de herinnering aan die periode ben ik weer gestart. In deze korte tijd was het niet moeilijk vast te stellen, waarom DAW zijn hegemonie in de kring heeft moeten prijs geven en waarom DAW op nationale wed- strijden geen...

1978 Fusie De Alkmaarse waterratten en Vliegende Vissen

In 1978 fuseren de twee Alkmaarse verenigingen De Alkmaarse Waterratten en Vliegende Vissen in DAW / VVC 

1978 De fusie houdt de leden bezig

...’Volgens Henk F. zal uit twee verenigingen met bloedarmoede onherroepelijk een kind met een water- hoofd groeien. Hij vreest, dat alleen de top van de vereniging pro teert van een eventuele fusie.’......’Henk S. vermeldt, dat Vliegende Vissen niet over jong talent beschikt, waardoor de aansluiting aspiranten jongens - heren problematisch...

1981 Opening Clubhuis

21 april 1981 opening huidig clubhuis

1983 zwemploeg DAW/Vliegende Vissen

zwemploeg DAW/Vliegende Vissen met trainers mevrouw en meneer van de Wende foto: verenigingsarchief

1984 Dames 1 ongeslagen kampioen

dames 1 DAW/Vliegende Vissen ongeslagen kampioen (in 5 seizoenen 3x promotie!) foto: verenigingsarchief

1985 Clubkrant van DAW/Vliegende Vissen

Illustratie voorblad van de clubkrant van DAW/Vliegende Vissen, ontworpen door Nancy Stikkelman

1985 Estafette oversteek Ijsselmeer

estafette zwemoversteek IJsselmeer: trainer/coach Jack Brakeboer en Mieke Schoone

1989 Natasja Robert op EK in Bonn

Natasja Robert, belofte voor de toekomst, neemt deel aan EK in Bonn

1990 Sander Engelenberg met zelfkennis

...’Het ligt nu niet bepaald in mijn bedoeling om u allerlei uitweidingen te doen omtrent mijn persoonlijkheid (wat heet: EEn persoonlijkheid) want daar houd ik absoluut niet van. Het gaat u namelijk niets aan... dat ik nu toevallig keeper ben van het eer- ste herenteam... Ik vind dat dit gegevens zijn waar ik niet mee te koop moet lopen en dat...

1993 Zwemploeg proface daw

zwemploeg Proface DAW met trainers Sam Groot en Ids Gobes foto: verenigingsarchief

1996 Overkap het buitenbad

‘Overkap dat Bad!’...’Diverse leden, waaronder onze ere-voorzitter Klaas van de Pol, hebben zich ingespannen om een ‘comité van aanbeveling’ te krijgen die klinkt als een klok. En daarin zijn we uitstekend geslaagd. Want buiten Klaas van de Pol en een aantal Nederlandse topzwemmers steunen via dit comité van aanbeveling ook o.a. Anton Gee-...

1999 Internationaal waterpolo

Internationaal waterpolotoernooi in de Hoornse Vaart foto: Mieke Schoone

2001 Zwemselectie

zwemselectie foto: archief Kars Luttik

2001 Openwaterzwemmen Geestmerambacht

openwaterzwemmen in het Geestmerambacht

2001 Dames 1

Dames 1 met trainer/coach Jan Koekenier, foto Berry Stokvis

2006 DAW promoveert

In 2006 promoveert DAW naar de hoofdklasse, een geweldige prestatie

2006 Recreantenkamp

Bijna elk jaar organiseert DAW een recreantenkamp

2009 Reunie IJsselmeer estafette

reünie estafette zwemover- steek IJsselmeer (1985) foto: Ilona Hogerheyde

2011 Afscheid Kees Witte

Kees Witte (cap ‘69’) ‘stopt’ na 58 jaar met water- polo. Simon de Boer (rechts) neemt eveneens afscheid foto: Mieke Schoone

2012 Heropening clubhuis

Na een grote verbouwing wordt het in moderne stijl ingerichte clubhuis heropend

2013 EK Masters Synchro

Ilona Hogerheyde en Wieteke Elzinga met hun bronzen plak tijdens de EK Masters in Eindhoven foto: Hans Schoenmakers

Onze Sponsors

Home